28/07/2025 Accijnzen: AC4 - Aangepaste planning
In het kader van het Multi-Annual Strategic Plan for electronic Customs (MASP-C) wordt het bestaande PLDA-systeem geleidelijk uitgefaseerd en opgesplitst in meerdere gespecialiseerde applicaties. Hoewel niet rechtstreeks gekoppeld aan MASP-C, heeft de Algemene Administratie van de Douane & Accijnzen (AAD&A) beslist om ook het onderdeel AC4 los te koppelen van PLDA. Hiervoor is een nieuwe, afzonderlijke applicatie die specifiek bestemd is voor AC4-aangiften ontwikkeld.
Aangepaste planning:
Om alle betrokken partijen – zowel de administratie als economische operatoren – voldoende tijd te geven om zich voor te bereiden op de overstap, heeft AAD&A de initiële planning herzien. Daarbij werd ook rekening gehouden met de impact van andere MASP-gerelateerde applicaties die momenteel worden uitgerold;
- 01/01/2026: vanaf deze datum moeten alle Belgische operatoren die hun AC4-aangiften via PLDA-web indienen, verplicht gebruikmaken van de nieuwe AC4-applicatie.
- 01/04/2026: vanaf deze datum moeten alle Belgische operatoren die hun AC4-aangiften via B2B-webservice versturen, verplicht gebruikmaken van het nieuwe XSD-schema.
Info:
- Meer informatie over de AC4-applicatie is te vinden op de website van de AAD&A.
- Een uitgebreide voorstelling van de applicatie kan je raadplegen via het Nationaal Forum.